Przypisani Północy
Stowarzyszenie Kulturalne z siedzibą w Olecku

Honorowy tytuł „Pasjonata Przypisanych Północy” 2012 otrzymał Mirosław Słapik


urodziłem się
nie na tej planecie
nie w tej galaktyce

tylko
w tym życiu

          Mirosław Słapik

Mirosław SŁAPIK, sekretarz olsztyńskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, poeta, prozaik, wydawca, dzien¬nikarz. Założyciel interdyscyplinarnej grupy poetycko-plastycznej Dom Marka. Jako poeta debiutował w prasie w 1981 r., następnie publikował wiersze m.in. w „Warmii i Mazurach”, „Integracjach”, „Borussi”, „Jaćwieży”, „Toposie”, miesięczniku „Poezja Dzisiaj”, macedońskim piśmie „Kulturnyj Żywot”, antologii literackiej Przed i za oraz antologii Do przyjaciela wroga. Niemcy w poezji polskiej. Autor tomów poetyckich: Ciąg logiczny (1988), Jest pięknie (1992), Biały wiatr (1998), I dziś, i wczoraj (2002), Szuurga (2008; nominowany do Literackiej Nagrody Warmii i Mazur) i Dasein (2010), a także zbioru opowiadań Biel (2009). Mieszka w Gołdapi, jest dyrektorem Biblioteki Publicznej w Gołdapi, wydaje serię książek literackich, zajmuje się dziennikarstwem. W 2008 otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko¬ Mazurskiego za wkład w kulturę regionu, w 2011 Srebrny Krzyż Zasługi.
Mirosława Słapika łączą z Północą konkretne wydarzenia, ludzie, podróże i powroty. Tworzy rzeczywistość oraz dialoguje z zastaną. Jest obecny w pruskiej przeszłości jak i polskiej teraźniejszości, łączy światy równoległością. Filozoficznie rozważa egzystencję, stereotypy, historię. Nie pozostaje obojętny. Wciąż twórczy, dociekliwy, próbuje zrozumieć siebie i innych, także tych, których już nie ma.
Za wytrwałość, ciągłą chęć stawiania pytań, brak obojętności, niegasnący zapał i ciekawość świata oraz twórcze bycie Kapituła konkursu „Pasjonat Przypisanych Północy” przyznaje Mirosławowi Słapikowi honorowy tytuł „Pasjonata Przypisanych Północy 2012”.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

Strona główna

Ostatnia aktualizacja:  07 grudnia 2012  w@m