Przypisani Północy
Stowarzyszenie Kulturalne z siedzibą w Olecku

.: Wernisaż „Ponad Granicami” :.

W maju rozpoczęła się realizacja zadania publicznego „Ponad Granicami” współfinansowanego ze środków Powiatu Oleckiego. Projekt realizowany był przez Stowarzyszenie Kulturalne „Przypisani Północy”.

W ramach zadania miało miejsce 8 warsztatów plastycznych inspirowanych symboliką herbu Powiatu Oleckiego. Zadanie zakończył wernisaż powstałych prac plastycznych. W warsztatach zaangażowanych było 4 uczestników Domu i 4 osoby z Ukrainy, mieszkające obecnie w Olecku. Głównym celem było przełamywanie „Ponad Granicami” barier poprzez sztukę i twórczą aktywność oraz propagowanie walorów przyrodniczych ziemi oleckiej.
Warsztaty plastyczne poprowadził Pan Wojciech Łukasik – artysta malarz, od lat mieszkający na mazurskiej wsi, gdzie tworzy obrazy i obiekty przestrzenne, scenografie do przedstawień teatralnych i koncertów.
Wernisaż wzbogacony był występem artystycznym w wykonaniu Lilii Romanenko i Artema Yastreby oraz wyśmienitym poczęstunkiem.

Katarzyna Przekop
Zobacz fotografie z zadania publicznego

dodano: 2022.07.21 08:58:44  ·  autor: M. Dzienisiewicz

.: W maju 2022 r. rozpoczęła się realizacja zadania publicznego „Ponad granicami” :.

W maju rozpoczęła się realizacja zadania publicznego „Ponad granicami” współfinansowanego ze środków otrzymanych od Powiatu Oleckiego. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Kulturalne „Przypisani Północy”, udział w nim biorą uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Olecku.

W ramach zadania zostanie zrealizowanych 8 warsztatów plastycznych inspirowanych symbolikš herbu powiatu zakończonych wernisażem powstałych prac. Do działań zaangażowanych zostanie 4 uczestników ŚDS, a także 4 osoby z Ukrainy, mieszkające obecnie w Olecku. Projekt ma na celu poszerzanie aktywności kulturalnej mieszkańców powiatu oraz propagowanie jego walorów przyrodniczych, a także przełamywanie barier kulturowych poprzez sztukę i twórczą aktywność.

Efekty warsztatów będą zamieszczane na bieżąco na stronie Środowiskowego Domu Samopomocy na Facebooku oraz stronie internetowej Stowarzyszenia http://www.przypisani.org  .

Zobacz fotografie z zadania publicznego

dodano: 2022.06.23 16:49:40  ·  autor: M. Dzienisiewicz


archiwum

aby sie zalogowac i dodac artykul kliknij obok  ·  dodaj artykul
czas ladowania artykulow: 0.000863 sec. © Yuppy

 

Strona główna