Przypisani Północy
Stowarzyszenie Kulturalne z siedzibą w Olecku

Dodaj artykul:

logowanie do systemu...

Wpisz haslo:
.: Trzecia odsłona Galerii Jednego Obrazu :.
Komunikacja w dzisiejszych czasach jest głównym punktem ludzkiego funkcjonowania.
A komunikujemy się na wiele sposobów, bo i dzięki słowu pisanemu, i dzięki obrazom, rysunkom, szkicom, jak również poprzez muzykę i ruch, różnorodne komunikatory elektroniczne.
Galerie Jednego Obrazu Stowarzyszenia Kulturalnego „Przypisani Północy” to wyjątkowe spotkania, które tworzą okazję do rozmowy o sztuce, o pasjach twórczych i o tym, co determinuje nasze ludzkie działanie.
W kawiarni „Prosto z Mostu” spotkało się ponad 20 osób zainteresowanych pasjami twórczymi Pani Ireny Kopiczko, Pani Olgi Kowal i Pani Emilii Urbanowicz. Niezmiernie ciekawe były historie z życia opowiadane przez przybyłych gości. Pani Irena Kopiczko zaproponowała magiczny i symboliczny temat wokół przesądów, tajemniczych znaków, tradycji. Ponieważ spotkaliśmy się 13-tego w piątek, większość opowieści miała elementy symboliczne. Czy rzeczywiście czarne koty i „feralne” trzynastki decydują o pechu czy szczęściu? Jakie tajemnice kryją nasze ogrody, piwnice czy pracownie malarskie? Co kto lubi i z czego jest dumny? Czy kochamy pasje najbliższych?
Zawsze warto jest poznać czyjeś opinie na dany temat, porównać je ze swoimi. Bo może okazać się nagle, że obok nas siedzi osoba, która jest naszą bratnią duszą, której od zawsze i z wielkim wysiłkiem szukaliśmy na tym świecie. Rozmawiajmy jak najwięcej. Zwłaszcza, jeżeli tematem może być sztuka.
Dziękując za spotkanie
- Maria Dzienisiewicz, Prezeska Stowarzyszenia Kulturalnego „Przypisani Północy”
Fotorelacja: Wojciech Pokusa
Zobacz fotografie...
dodano: 2017.11.21 16:21:28  ·  autor: M. Dzienisiewicz

.: Galeria Jednego Obrazu – kolejna odsłona :.
8 września br. zaprezentowany został kolejny obraz w Galerii Jednego Obrazu Stowarzyszenia Kulturalnego Przypisani Północy. Jest to obraz Pani Olgi Kowal „Portret dziewczynki” wystawiono go w Zajeździe Borysówka.
Członkowie Stowarzyszenia włączają się w propagowanie pasji twórczych i rozmów o kulturze przy okazji prezentacji prac plastycznych lokalnych twórców.

dodano: 2017.09.20 08:57:38  ·  autor: M. Dzienisiewicz


archiwum

aby sie zalogowac i dodac artykul kliknij obok  ·  dodaj artykul
czas ladowania artykulow: 0.00056899999999993 sec. © Yuppy

 

Strona główna