Przypisani Północy
Stowarzyszenie Kulturalne z siedzibą w Olecku

Dodaj artykul:

logowanie do systemu...

Wpisz haslo:
.: W czerwcu 2022 r. rozpocznie się realizacja zadania publicznego „Ponad granicami” :.
Już w czerwcu rozpocznie się realizacja zadania publicznego „Ponad granicami” współfinansowanego ze środków otrzymanych od Powiatu Oleckiego. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Kulturalne „Przypisani Północy” we współpracy ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Olecku.

W ramach współpracy zrealizowanych zostanie 8 warsztatów plastycznych inspirowanych symboliką herbu powiatu zakończonych wernisażem powstałych prac. Do działań zaangażowanych zostanie 4 uczestników ŚDS, a także 4 osoby z Ukrainy, mieszkające obecnie w Olecku. Projekt ma na celu poszerzanie aktywności kulturalnej mieszkańców powiatu oraz propagowanie jego walorów przyrodniczych, a także przełamywanie barier kulturowych poprzez sztukę i twórczą aktywność.

Efekty warsztatów będą zamieszczane na bieżąco na stronie Środowiskowego Domu Samopomocy na Facebooku oraz stronie internetowej Stowarzyszenia http://www.przypisani.org .
dodano: 2022.05.24 15:11:57  ·  autor: M. Dzienisiewicz

.: Realizacja projektu „Sztuką w bariery” :.
Nasze Stowarzyszenie w 2020 w roku patronowało w realizacji projektu „Sztuką w bariery” realizowanego przez Nieformalną Grupę Działania Kolektyw Społeczno – Obyczajowy wraz z jego pomysłodawczynią Izabelą Piotrowską i przy udziale podopiecznych z Domów J. Korczaka. Po owocnym przebiegu działań, zrodziła się potrzeba spotykania się, nawiązywania nowych relacji i pielęgnowania już powstałych oraz poszerzenia zakresu działań, chęć dotarcia do większej grupy odbiorców i tak narodził się pomysł na Sztuką w Bariery vol. 2. Projekt wzmacnia talenty muzyczne, rytmiczne, liderskie, koleżeńskie, co w rezultacie prowadzi do rozwoju kapitału społecznego, kreatywności, inicjuje nowe znajomości (poszerzając zakres możliwości komunikacyjnych), a także pokazuje przestrzeń i wzmacniania dobre praktyki do realizowania przyszłych inicjatyw. Cieszy nas, że projekt, do realizacji którego jako Stowarzyszenie czynnie się przyczyniliśmy ma swoją kontynuację i tym samym poszerzył swój zakres działania.

W tym roku przedsięwzięcie wspierają: Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych, Olecki Klub Wodny, Fundacja Lega Express.
Więcej informacji na:
FB/SztukaWbariery
dodano: 2021.11.27 20:34:02  ·  autor: M. Dzienisiewicz


archiwum

aby sie zalogowac i dodac artykul kliknij obok  ·  dodaj artykul
czas ladowania artykulow: 0.025736 sec. © Yuppy

 

Strona główna